RSS לפוסטים RSS לתגובות 228 מאמרים ו- 1,989 תגובות עד כה מאז 2005

לשחות בעולם התוכן – יתרונות וחסרונות

HedgeFundManagerAdamSenders20MonitorSetUp
איפיון מערכת מקצועית שתשרת משתמשים מומחים בסביבת עבודה כמו בנק השקעות או מפעל דורשת מצוות האיפיון לצלול אל תוך עולם תוכן מקצועי וסבוך לצד מומחים בתחום, ולעבוד ביחד איתם בכדי לשלב בצורה הרמונית בין הידע המקצועי של כל אחד מהצדדים. ישנם יתרונות וחסרונות לידע מוקדם, ולעיתים אף מתקדם בעולם התוכן בו אנו פועלים וכשהקו בין המאפיין למומחה המקצועי נהיה מעורפל זה לא תמיד דבר חיובי.

להמשך המאמר..

פוסט אורח מאת תומר שרון: תשובות לשאלות נפוצות על לימודי תואר שני באוניברסיטת בנטלי במסצ'וסטס

תומר שרון, חוקר חוויית משתמש בכיר, גוגל ניו יורק, ומחבר הספר It's Our Research.

כמו אמיר, גם אני מוצא את עצמי עונה אחת לכמה זמן על שאלות לגבי התואר אותו אני למדתי במשך כשנה באוניברסיטת בנטלי בוולת'האם, מסצ'וסטס (כ-10 דקות מבוסטון). אז הנה התשובות שלי לשאלות נפוצות של מתעניינים.

להמשך המאמר..

תשובות לשאלות נפוצות על לימודי תואר שני ב-City University בלונדון

אחת לכמה שבועות אני מקבל מייל ממישהו ששוקל ללמוד לתואר שני באינטראקציית אדם-מחשב בלונדון, כאשר על הכוונת התואר אותו אני למדתי בין השנים 2005-2007 ב-City University. אני תמיד שמח להשיב, לסייע ולהפנות לאנשים באוניברסיטה ונראה לי שהגיע הזמן לרכז את כל התשובות לשאלות הנפוצות במקום אחד שיעודכן במקרה הצורך.

להמשך המאמר..

Redefine.co.il מציג: Q&A עם תעשיית הדיגיטל – התשובות שלי

לפני כשבועיים התראיינתי לאתר Redefine.co.il במסגרת סדרת ראיונות שעורך האתר, עומר מילויצקי, ערך עם אנשי מקצוע בתעשיית הדיגיטאל. אלה התשובות שלי.

להמשך המאמר..

"חוויית משתמש" – עכשיו זה רשמי?

השבוע הודיע ארגון השמישות העולמי באמצעות טוויט חרישי על מיתוג מחדש ושינוי השם מ-UPA ל-UXPA. הצעד זכה לתגובות מעורבות מצד אנשים שמצד אחד רואים בו צמצום פערים מבורך עם התעשייה ועולם המושגים שלה ומצד שני אלו הרואים בו סוג של כניעה לטרנד עיקש. הדיון סביב המשמעות והוולידיות של צירוף המילים User Experience בשביל לתאר התעסקות מקצועית מגוונת ועדיין יחסית מאוד צעירה, מתקיים מזה הרבה זמן. האם "חוויית משתמש" זה מקצוע? שיקול? יעד? הצעד של ארגון השמישות העולמי בהחלט מעניק למונח "חוויית משתמש" רוח גבית חשובה כשם המתאר דיציפלינה שהיא יותר מהבטחת איכות השימוש במוצר. האם זה טוב? האם זה משנה?

להמשך המאמר..

LiveView – כלי המאפשר לבדוק איפיון על מכשיר נייד

LiveView הוא כלי חינמי לשיתוף מסך בין מחשב אייפון או אייפד על פני רשת אלחוטית המאפשר לבדוק איפיונים מהמחשב על מכשיר נייד בזמן אמת. מדובר בכלי מאוד פשוט ונח שחוסך העברת קבצים ומאפשר תוך שניות לגעת באיפיון על האייפד ולהרגיש אותו על טבלט במקום לגעת במסך המחשב כל הזמן.

להמשך המאמר..

ממשקים פיננסים וממשקי עריכת סאונד – נקודות להשוואה

פורסם לראשונה באתר "חוויית משתמש ישראל" ב-18.07.10

בימים אלו אני עומל על הכנת מצגת בה אני מציג אוסף של ממשקים מעולם עריכת הסאונד כטריגרים אפשריים לרעיונות איפיון של ממשקים פיננסים. כחלק מהמצגת אני מתייחס לדמיון והשוני בין שני העולמות מבחינת הממשקים בהם משתמשים אנשי מקצוע בכל אחד מהתחומים. הנקודות הבאות רלוונטיות במידה משתנה לתחומים אחרים בהם אנשים עובדים עם מידע מורכב בדרכים שונות.

להמשך המאמר..

שמישות ממשק כדרישה של רגולטור בתכנון מערכות בנקאיות

פורסם לראשונה באתר "חוויית משתמש ישראל" ב-18.07.10

כאשר מדברים על שמישות, יש פעמים רבות נטייה להתייחס לפרמטר האיכות החשוב הזה כמשהו אופציונאלי שצריך לשכנע את הלקוחות שלנו ששווה להשקיע בו על ידי הקצאת משאבים לביצוע מחקר, בדיקות שמישות, סבבי עיצוב ועוד. מהסיבה הזאת הופתעתי לטובה לגלות לאחרונה שבמקרה של תכנון מערכות בנקאיות המיועדות ללקוחות בנקים באנגליה, ישנה דרישה של הרגולטור המפקח על הבנקים להבטיח שהסברים בנוגע לשירותים ומוצרים יהיו מאוד ברורים ולא מטעים. הממשק יכול להטעות משתמשים גם אם לא היתה שום כוונת זדון לעשות זאת ברגע שהאופן בו המידע מוצג אינו פשוט להבנה. זה נשמע דבר הגיוני וברור אך כשאנו באים לעצב מידע ורוצים לברוח קצת מטבלאות וגרפים אנו נגלה שזה לא תמיד אפשרי.

להמשך המאמר..

תיבת אישור או אפשרות Undo?

פורסם לראשונה באתר "חוויית משתמש ישראל" ב-13.12.11

לפני שלוש וחצי שנים פרסם אייזה רסקין מאמר תחת הכותרת Never use a warning when you mean undo בו הוא טען שאפשרות לבטל פעולה על ידי Undo טובה יותר מהצגת תיבת אישור לפני שהפעולה מבוצעת. הטענה המרכזית של רסקין היא שבני אדם מתרגלים לבצע פעולות כמו אישור או ביטול בצורה אוטומטית (Habituation) גם כאשר אנו לא מתכוונים לבצע אותן ולכן הצבת אפשרויות בתיבת אישור אינה כה אפקטיבית.

להמשך המאמר..

על סוסים מהירים, מחקר משתמשים וחדשנות

פורסם לראשונה באתר "חוויית משתמש ישראל" ב-24.02.11

מחקר משתמשים הינו שלב חשוב בעיצוב בו אנו מגששים, לומדים, מדברים עם אנשים שונים בכדי להבין את הבעיות אותן אנו צריכים לפתור לרוב באמצעים טכנולוגים כגון אתר אינטרנט או אפליקציה למכשיר נייד. הפיתוי לשאול אנשים מה הם רוצים גדול וטבעי אך חשוב לזכור לאורך הפרוייקט את הציטוט של תעשיין הרכב המיתולוגי הנרי פורד שאמר: "אם הייתי שואל את הלקוחות שלי מה הם רוצים, הם היו אומרים סוס מהיר יותר".

להמשך המאמר..

העמוד הבא »