RSS לפוסטים RSS לתגובות 228 מאמרים ו- 1,989 תגובות עד כה מאז 2005

ארכיון קטגוריית 'כללי'

אנשי צוות המגלים עניין בחוויית משתמש – ברכה או קללה?

פורסם לראשונה באתר "חוויית משתמש ישראל" ב-14.06.11

עבודה על פרוייקט כאיש חוויית משתמש היא פעמים רבות שיתופית ונעשית כחלק ממערך מקצועי הכולל מנהל מוצר, מנהל צוות פיתוח, מנהל פרוייקט, צוות בקרת איכות, איש ניהול תוכן, צוות שיווק, צוות משפטי, מעצב ממשק וצוות הפיתוח שאמון על בניית המוצר. העבודה בכור ההיתוך המקצועי הזה יכולה להיות לא פשוטה, מאתגרת עם הרבה פוליטיקות ודיעות מתנגשות הנובעות בין השאר מפרספקטיבה מקצועית וסדרי עדיפויות שונים.

להמשך המאמר..

תחום עיצוב חוויית המשתמש – יש סיבה לאופטימיות בשנת 2012?

התשובה הקצרה היא "כן. בהחלט". את התשובה הנחרצת הזאת אני מבסס על נסיוני האישי בשנים האחרונות כאיש מקצוע שעובד בלונדון אך נמצא בקשר מתמיד בזכות הבלוג הזה עם שוק העבודה בארץ, הן עם מעסיקים והן עם מחפשי עבודה בהווה ובעתיד. הייתי עד להפתחות התחום בתחילת העשור הקודם כשהוא עוד נקרא Usability ו-Human Factors וחרף טלטלות כלכליות קשות בשנים האחרונות, הרושם שלי הוא שהוא נמצא תמיד בתנופה מתמדת. עם הביקוש הרב גדל ההיצע, וכמו עם מקצוע עיצוב אתרים לפני קצת מעל לעשור, השוק מהר מאוד מוצף באנשים שמחפשים להשתלב בתחום חדש, מלהיב ומבטיח. חלקם לא ממש יודעים מה הם עושים וממלמלים מילים כמו "פרסונות" ו-"Call-to-Action" וזה קצת מעצבן את אנשי המקצוע ש"היו שם קודם" ומערים קשיים, אך נסיון העבר מלמד ששוק העבודה יתייצב ולקוחות ילמדו להבחין בין החובבנים והרציניים.

להמשך המאמר..

רשמים מאירוע Design Jam London 3 והזמנה לכנס השנתי של UXI

ביום שבת שעבר השתתפתי ב-Design Jam השלישי שנערך בלונדון – יום מרתוני בו חמישים אנשי חוויית משתמש נפגשים, מתחלקים לקבוצות ומתבקשים לפתור אתגר איפיוני במשך היום בליווי מנחים. זאת היתה הזדמנות טובה לטעום אירוע מקצועי קצת שונה מהפורמט המקובל של הרצאות וכנסים והחוויה היתה מעניינת. הפורמט שהתחיל בלונדון מתפשט עכשיו לעשרים מדינות שיערכו אירועים תחת אותו מותג. בקרוב בישראל?

להמשך המאמר..

ניווט On-Demand – יש ביקוש?

אתרי תיק עבודות היו מאז ומתמיד מקום בו מעצבי הממשק הרשו לעצמם להתפרע ולעקם את החוקים בשביל ליצור בידול וחוויית שימוש. לפעמים זה עובד והתוצאה היא "מגניבה" ולעיתים מדובר באסון שמישות ומקרה קלאסי בו התחכמות יתר יוצרת תסכול שמבריח אנשים. מכיוון שמדובר באתרי תדמית הפונים לקהל מצומצם יחסית לזה של אתר תוכן גדול ישנה הרגשה שבכל הנוגע לסטנדרטים ועקרונות שמישות ניתן לשחרר קצת את העניבה ולהיות נסיוניים יותר מהרגיל. באתר של הצלם הקרואטי מאטקו סטנקוביץ', נעשה שימוש מעניין בעכבר בכדי לאפשר ניווט בין התכנים (ניווט בין צילומים) ובתוכן עצמו (הזזת צילום מוגדל). טוב? רע? אינטואיטיבי? מתאים לסוג אתרים ואפליקציות אחרות? בואו נראה.

להמשך המאמר..

הפוסט ה-200

כאשר התחלתי לכתוב את הבלוג לפני קרוב לחמש שנים בשביל לתעד את לימודי התואר השני באינטראקציית אדם-מחשב לא היה לי מושג לאן הוא יתפתח ואיזה חלק הוא ימלא בחיי המקצועיים והאישיים. כיום, אחרי 200 פוסטים וחצי עשור אני מסתכל אחורה ורואה רשימת מגוונת של מאמרים המתעדים תחומי עניין משתנים, שלוש משרות ויותר מידי זמן פנוי לפעמים.

להמשך המאמר..

UXI – אתר בית חדש לאנשי חוויית משתמש בישראל

אני מאוד שמח לבשר שבשבוע שעבר עלה לאוויר האתר User Experience Israel או בשמו המקוצר UXI. האתר הוא הבייבי של ברק דנין ויש לו מספר דודים ודודות שבניצוחו של האב הגאה עמלו בחודשים האחרונים בכדי להפוך רעיון לאתר חי ונושם.

להמשך המאמר..

מה הסיפור שלכם? איך אתם קשורים לתחום עיצוב חווית המשתמש?

כחלק מפעילות ההקמה של אתר הבית לתחום חווית המשתמש (וסקרנות אישית) אני מאוד אעריך אם תוכלו לכתוב "את הסיפור שלכם" ואיך אתם קשורים לתחום השמישות וחווית המשתמש. הסיפור שלכם, גם אם הוא מסתכם בפסקה או שתיים בשלב זה, יעזור לנו להבין טוב יותר למי אנו יוצרים את האתר ומשם לחשוב מה הערך שהוא עשוי להציע. יכול להיות שכבר עניתם על השאלה בסקר הקוראים של ברק דנין אך אני אשמח לשמוע גם על האתגרים והבעיות שאתם נתקלים בהם במהלך העבודה והלימודים בתחום. תודה רבה.

להמשך המאמר..

אתר בית חדש לתחום חווית המשתמש ובעברית

אני שמח לבשר (באיחור קליל) על ההשקה המתקרבת ובאה של אתר חדש בו אני שותף בשם UXI.co.il (קיצור של User Experience Israel) אשר יציג תכנים מקצועיים בעברית לאנשים העוסקים בתחום בהווה ובעתיד וגם לקהלי יעד נוספים כגון לקוחות פוטנציאלים שלא מודעים או מכירים מספיק טוב את הנושא של שמישות וחווית משתמש. המח והמנוע מאחורי המיזם הוא ברק דנין היקר ושמחתי להצטרף אל צוות ההקמה המונה עשרה אנשים כי כל מה שקשור לשמישות והוא בעברית מבורך. האתר יעלה בקרוב וניתן להתרשם משלבי ההקמה בבלוג שהוקם בכדי ללוות את תהליך ההקמה.

להמשך המאמר..

[נצפו ברשת] מבחני משתמשים עם משחקי מחשב ועוד

בשמונת החודשים האחרונים מאז פרסמתי את הפוסט הקודם בקטגוריה הזאת הצטברו אצלי לא מעט סרטונים שאני עושה בהם שימוש בהרצאות בנושאים שונים כגון מבחני משתמשים, סוגי אינטרקציה, אמצעי קלט ופלט, נגישות ומשחקי מחשב.

להמשך המאמר..

עיצוב שמיש בן שלוש

היום לפני שלוש שנים עלה הפוסט הראשון לאתר ובכך למעשה נחנך הבלוג. המטרה העיקרית שלי היתה לתעד את מסלול לימודי התואר השני ולהשלים אותם עם דיונים ומאמרים בנושאים השונים שיעזרו לי (ואולי גם לאחרים) לעשות קצת סדר בראש. את הלימודים סיימתי בתחילת השנה אך הבלוג עדיין שועט קדימה ואני רוצה להודות לכל מי שנרשם, קורא, מגיב ושולח מייל לבשר לי שהוא קורא אך לא מגיב. תודה.

להמשך המאמר..

הבא »