RSS לפוסטים RSS לתגובות 228 מאמרים ו- 1,989 תגובות עד כה מאז 2005

ארכיון קטגוריית 'חוויתי על בשרי'

שירות האונליין Check in של אל-על – חוסכים במידע

שירות אונליין Check in של חברות תעופה הוא דוגמא מצויינת לאופן בו ממשק הינו מרכיב אחד בחוויית לקוח כוללת, וככזה הוא מושפע ומשפיע על גורמים אחרים מחוץ לדף האינטרנט. בעיות בתפעול הממשק, כמו אלה שמיד אפרט במקרה של אל-על, יכולות לפגוע בצורה ישירה בחוויית הלקוח ולהשאיר טעם רע אותו מרגישים הרבה אחרי שמכבים את המחשב. מקרה שהיה כך היה.  

להמשך המאמר..

"סיסמא? איזו סיסמא?" – כיצד שתי מילים היו יכולות לחסוך לי שעה

היום לאחר המתנה שבוע וחצי לחיבור אינטרנט קיבלתי את הודעת ה-SMS המיוחלת שהטכנאי של חברת הטלפון חיבר את מה שצריך וכל מה שנותר לי לעשות הוא להכניס את הסידי ולעקוב אחר ההוראות. הכל כבר היה מחובר מבעוד מועד ואת הסידי חיש מהר השחלתי למחשב וכשנפתחה תוכנת ההתקנה עקבתי אחר ההוראות בצייתנות. הכל הלך חלק עד שהתבקשתי להזין סיסמא (Your account password). סיסמא? איזו סיסמא?

להמשך המאמר..

מדוע אני לא אתחיל להשתמש בממשק החדש של ג'ימייל לאייפון

גוגל השיקה היום ממשק משודרג של ג'ימייל לאייפון וטלפונים עם מערכת ההפעלה אנדרויד המציע מקצה שיפורים מרשים ומתבקש. למרות שאני משתמש אייפון וג'ימייל אני לא חושב שאני אשתמש בו במקום יישום המייל של האייפון מסיבה אחת פשוטה – היעדר חיווי חיוני למשתמש.

להמשך המאמר..

המחיר של תקלה טכנית בחווית שימוש (וחווית לקוח)

בשבוע שעבר טסתי מנמל התעופה סטנסטד עם חברת התעופה Ryanair וכמו נוסעים רבים שבאו לעשות Check in הופתעתי לגלות שהאפשרות היחידה היא באמצעות עמדה ממוחשבת. למרות שהשתמשתי בעמדות כאלו בעבר, הן תמיד היו אופציה לצד דלפק מאוייש והידיעה שמה שמפריד ביני ובין הטיסה הוא ממשק הדאיגה אותי קצת. ברגע שהזנתי למערכת את מספר אישור הזמנת הטיסה פעמיים ועדיין קיבלתי הודעה: "ההזמנה לא נמצאה. אנא פנה לאחד מנציגי החברה" היה לי ברור מאוד שהחשש שלי היה מוצדק וכמו אחרים, מצאתי את עצמי רודף אחר כל מי שהיה לבוש במחזיר אור ונראה כאילו הוא עובד במקום. אותם מחזירי אור אנושיים נהיו מגנטים שמשכו אליהם צעירים ומבוגרים כאחד שהחזיקו בידם דפים מודפסים והיו חסרי אונים.

להמשך המאמר..

Google Sites – נסיעת מבחן ממשקית

את המוצר החדש של גוגל שהושק לפני מספר ימים ניתן לתאר בפשטות כ-"כשדרימוויבר פגש את iGoogle" והוא מאפשר לאנשים שעובדים עם Google Docs להציג את התכנים השונים עליהם הם עובדים בסביבה אחת עם ניווט, הרשאות גישה ועריכת תכנים תוך שילוב אין ספור מקורות מידע חיצוניים (גאדג'טים). כרגע הוא מיועד לסביבה אירגונית ואקדמאית וזה ניכר היטב גם בדפים שניתן ליצור (רשימת משימות מובנת לדוגמא) ואפשרויות השיתוף. תודות לסיומת city.ac.uk לקחתי את הממשק לנסיעת מבחן קצרה ואלה הרשמים.

להמשך המאמר..

רשמים אחרי שבוע עם iPod Touch

לפני שבוע החלטתי להוציא את האייפוד ננו השחרחר שלי לפנסיה ולשדרג ל-iPod Touch אותו רכשתי בחנות של אפל במרכז לונדון שעמוסה תמיד כמו מאפיה לפני פסח. אחרי פרק הזמן הקצר והאינטנסיבי הזה, אני מרגיש שצברתי קילומטראז' מספק בשביל לקחת צעד או שניים אחורה ולתאר את הרשמים שלי מהמוצר המרתק הזה שלא חף מחסרונות ומציע חווית אייפוד מסוג חדש לגמרי.

להמשך המאמר..

שמישות בשחקים – מערכת הבידור של אל-על

לפני שבוע, כאשר שבתי מישראל ללונדון מצאתי את עצמי במטוס בוינג 777 ולראשונה נתקלתי במערכת הבידור של חברת אל-על. מהאופן בו מספר נוסעים מיששו את המסך והשלט כאילו היו אנשי מערות שנתקלו בטכנולוגיה שנפלה מהשמיים, תיארתי לעצמי שאני לא היחיד שרואה את המערכת בפעם הראשונה למרות שאני מניח שהיא קיימת כבר זמן מה. זאת היתה הזדמנות מצויינת להכנס לתפקיד של המשתמש הטרי ולבחון את הממשק ברמה הפיזית והדיגיטאלית בכדי לראות כיצד אני מתמודד איתו ובאיזו מידת הצלחה אני מצליח בסוף הדרך לצפות במטריקס 3.

להמשך המאמר..

רשמים ראשונים משימוש ב-Quicksilver

צילום מסך של קוויקסילבר

מדובר בתוכנה חביבה למק שמאפשרת לחפש ולתמרן קבצים במהירות על ידי הקלדת השם שלהם ובחירת הפעולה הרצויה. כפי שעלה כאן לפני חמישה שבועות בדיון שהתפתח בעקבות הפוסט "הקאמבק של שורת הפקודה?", ישנם מספר פיתוחים בסגנון הזה לסביבות עבודה שונות והחלטתי לקחת את הגרסה המקינטושאית לנסיעת מבחן. אחרי התחלה מעט מתסכלת בגלל הגדרות התוכנה, העניינים הסתדרו ואני מפתח חיבה ליישום הזה שאמור לחסוך לי הקלקות וגישושים בפולדרים והיררכיות מסורבלות.

להמשך המאמר..

מדוע כל כך קל להוסיף שגיאת כתיב למילון בפיירפוקס?

המילון המובנה בפיירפוקס מאוד שימושי ובדרך כלל עושה את החיים קלים. הבעיה שאני נתקל בה לעיתים קרובות נעוצה בכך שכתוצאה מתכנון לקוי, יותר מידי קל לטעות ולהוסיף איות לא נכון למילון במקום לבחור את האיות הנכון. זאתי דוגמא טובה לאופן בו טעות אנוש נגרמת כתוצאה מתקלה בממשק וכיצד מהירות עבודה יכולה להיות בעייתית כשהיא באה על חשבון שיקול דעת ותשומת לב.

להמשך המאמר..

רשמים מסדנת אפיון

היום ואתמול יצא לי לקחת חלק בסדנת אפיון מרתקת של פרוייקט בשם APOSDLE הממומן על ידי האיחוד האירופאי וכולל עבודה משותפת של מספר גופים אירופאים, בינהם המחלקה לעיצוב אינטראקציית אדם-מחשב ב-City University בה אני לומד האחראית על האיפיון. מדובר בפרוייקט רחב היקף שאמור להסתיים בשנת 2010 ונועד לתמוך בלמידה ושיתוף ידע בחברות.

להמשך המאמר..

הבא »