RSS לפוסטים RSS לתגובות 228 מאמרים ו- 1,989 תגובות עד כה מאז 2005

ארכיון קטגוריית 'מספסל הלימודים – תואר שני'

מדוע אנו מתייגים?

שבוע שעבר גל מור פירסם פוסט תחת הכותרת "מה קרה לפולקסונומיה?" בו הוא הציע התרשמות רטרוספטיבית בנוגע לאחד הסממנים המובהקים של טרנד הווב 2.0 שהביא למעשה את מלאכת סיווג המידע להמונים עם כל היתרונות והחסרונות הקשורים בכך. תיוג חברתי אינו נושא חדש, ובהמשך לפוסט של גל הייתי רוצה להתייחס בצורה נקודתית יותר למניעים מאחורי תיוג אישי כפי שנוסחו בעבודת מחקר בשם Why We Tag: Motivations for Annotation in Mobile and Online Media (קובץ PDF באורך 10 עמודים או תימצות המחקר כפוסט) פרי עיטם של מור נעמן ממחלקת המחקר של יאהו! באוניברסיטת ברקלי ומורגן אמס מאוניברסיטת סטנפורד.

להמשך המאמר..

הישר מבית הדפוס – תזת התואר השני שלי

אחרי למעלה משישה חודשים, 250 משתמשי פליקר מחמש מדינות, 167 עמודים ו-42,000 מילים (בעיקר מידע טבלאי, לא להיבהל). (תקציר בעברית יכתב בעתיד הקרוב מאוד וככל הנראה במספר חלקים ברגע שאתאושש קצת).

להמשך המאמר..

עדכון תזה – הרבה צילומים, מספרים ותגיות בפרסית וספרדית

חודשיים לאחר העדכון האחרון בנושא פרוייקט הגמר שלי אני מוצא את עצמי בוחן עשרות פרופילים של משתמשי פליקר מחמש תרבויות שונות, כאשר במקביל אני מסכם מחקרים קיימים ומשתדל לגבש את התוצר הסופי בצעדים קטנים אך בטוחים. החוויה מאוד מעניינת ומתישה. כבר רואים את קו הסיום.

להמשך המאמר..

עדכון תזה – הבדלים תרבותיים בפליקר

עברה חצי שנה מאז העדכון האחרון בנושא התזה שלי ומאז הנושא עבר מיקוד מתבקש והשבוע גובשה שיטת המחקר. כפי שציינתי בחודש מרץ, החלטתי להתמקד בהיבטים תרבותיים בהקשר עכשווי יותר ממרבית המחקרים הקיימים בתחום. החשיבה הזאת הובילה אותי בצורה כמעט אוטומטית אל עבר כל ההתעסקות בווב 2.0 בכדי לחפש זויות חדשות ומעניינות. מכיוון שאני גם מתעניין בהיבטים חברתיים נמשכתי לאחד המאפיינים הבולטים של הטרנד – תוכן גולשים ומשם הדרך לפליקר היתה קצרה.

להמשך המאמר..

רשמים מסדנת אפיון

היום ואתמול יצא לי לקחת חלק בסדנת אפיון מרתקת של פרוייקט בשם APOSDLE הממומן על ידי האיחוד האירופאי וכולל עבודה משותפת של מספר גופים אירופאים, בינהם המחלקה לעיצוב אינטראקציית אדם-מחשב ב-City University בה אני לומד האחראית על האיפיון. מדובר בפרוייקט רחב היקף שאמור להסתיים בשנת 2010 ונועד לתמוך בלמידה ושיתוף ידע בחברות.

להמשך המאמר..

פרוייקט הגמר שלי – החלטה התקבלה

אחרי כמה שבועות של סיעור מוחות החלטתי שפרוייקט הגמר שלי ישלב את שני הנושאים בהם אני מתעניין בהקשר של אינטראקציית אדם-מחשב: היבטים תרבותיים וחברתיים. באקלים הנוכחי והמתיישן קצת של תוכן המיוצר על ידי גולשים, אני מתכוון לחקור את ההשפעה של רקע תרבותי על דפוסי ההתנהגות של משתמשים במה שקשור לייצור תכנים בדגש על המניעים העיקריים להעלאת תכנים. המטרה היא להבין טוב יותר כיצד הנושא בא לידי ביטוי בחלקים שונים בעולם על מנת להפיק כללים מנחים לתכנון מערכות חברתיות מותאמות תרבותית הנשענות על תוכן שמיוצר על ידי משתמשים.

להמשך המאמר..

פרוייקט האולימפיאדה ונגישות – סיכום ביניים

אתמול הגשתי סיכום ביניים ומצגת קצרה בנושא היבטים תרבותיים בהקשר של עיצוב מוצר אינטראקטיבי כחלק מקורס עיצוב מכליל (Inclusive design) אותו אני לומד במהלך הסימסטר האחרון בלימודים. המסמך (ארבעה עמודים) מציע סקירה של עיצוב מכוון תרבות, מחקרים בתחום, מתודולוגיות, ניתוח ומסקנות. ניתן להוריד את המסמך כקובץ PDF מכאן.

להמשך המאמר..

"להתלכלך" עם המשתמשים בשטח

ביצוע תצפית ואיסוף מידע בשטח הם קריטים על מנת להבין איך אנשים מתנהגים, מה הם עושים ומהי הסביבה בה הם פועלים וכיצד היא משפיעה עליהם. ג'ארד מ. ספול מתאר בצורה קצרה ועניינית את היתרונות והחשיבות של שיטת איסוף מידע חיונית זו.

להמשך המאמר..

האולימפיאדה בלונדון בשנת 2012 ונגישות – פרוייקט בלימודי התואר

סימסטר אחרון בלימודים ואני מוצא את עצמי מתעסק בנגישות והיבטים תרבותיים-חברתיים בלונדון העתידנית. נשמע מוזר? אני בטוח.

להמשך המאמר..

רשמים מביצוע מבחן משתמשים

כחלק מפרוייקט בקורס "הערכת מערכות" (Evalutation of Systems) ביצעתי לראשונה מספר מבחני משתמשים על מנת לאתר בעיות באתר הזמנת כרטיסי רכבת. החוויה היתה מעניינת, מאירת עיניים והוכיחה לי שמדובר בתהליך לא פשוט שאולי נראה קל על הנייר אך בפועל טומן בחובו לא מעט מכשולים, אתגרים ובעיות.

להמשך המאמר..

הבא »