RSS לפוסטים RSS לתגובות 228 מאמרים ו- 1,989 תגובות עד כה מאז 2005

ארכיון קטגוריית 'ספרות מקצועית'

Designing Interfaces- ספר מאת ג'ניפר טידוול

תבניות (או דפוסי) עיצוב הם פתרונות מקובלים לבעיות שכיחות ובאיפיון ממשק משתמש יש הרבה כאלה. ג'ניפר טידוול אספה כמות מכובדת של תבניות עיצוב ופרסמה ספר בשם Designing Interfaces: Patterns for Effective Interaction Design המכיל קטלוג נח ברמה בסיסית-בינונית המתאר כיצד, מתי ומדוע להשתמש בתבניות עיצוב בשביל להזין מידע, לבצע פקודות, לעבוד עם מידע מורכב ועוד.

להמשך המאמר..

Mobile Usability – ספר בעריכת כריסטיאן לינדהולם, טורקה קיינונן והארי קיליינדר

עטיפת הספר

זהו אחד הספרים המרתקים ביותר שיצא לי לקרוא בשנים האחרונות וכמויות הידע המעשי שהוא אוגר בתוכו מצדיקות כל מחיר פלוס דמי משלוח בריבוע. הספר שראה אור בשנת 2003, מאגד פרקים שנכתבו על ידי עובדי נוקיה שונים בהם הם מתארים בצורה קלילה, מקצועית ומאוד מעניינת את הפילוסופיה העיצובית של החברה הפינית תוך התייחסות לשלל מקרים המתארים הצלחות לצד כשלונות. כל פרק מציע נקודת מבט ממקור ראשון והידע הרב שהצטבר בחברה נשפך מכל כיוון בפתיחות מפתיעה ונטולת כל סממנים שיווקים מעיקים חרף צירוף המילים "אצלנו בנוקיה" שמגיח מידי פעם.

להמשך המאמר..

Interaction Design – ספר מאת ג'ניפר פריס, איבון רוג'רס והלן שארפ

עטיפת הספר עיצוב אינטראקציה

ספר זה מציע סקירה מפורטת של התפיסה, התהליכים והשיטות המעורבים בעיצוב אינטראקציה בין אנשים וממשקים דיגיטאלים. מדובר לדעתי בספר חובה בכל קורס אינטראקטיב שגם אנשי מקצוע ימצאו בו שימוש.

להמשך המאמר..

עיצוב רגשי – ספר מאת דונלד נורמן

כריכת הספר עיצוב רגשי

אחרי שנים של התעסקות בפסיכולוגיה קוגנטיבית וגישה מדעית קרירה לאינטראקציית אדם-מחשב נפל לדונלד נורמן האסימון לגבי החשיבות הרבה של רגשות בכל הקשור לחווית שימוש. המסקנה פשוטה – משתמש החווה רגשות חיוביים יגלה יותר יצירתיות בהתמודדות עם בעיות ויאמין שמוצר אטרקטיבי הוא מוצר טוב יותר. זה אולי לא נשמע הגיוני אבל ממתי יש קשר בין רגשות להגיון? זאת בדיוק הנקודה.

להמשך המאמר..

Beyond Borders – Web globalization strategies ספר מאת ג'ון יונקר

beyond borders book cover

זהו ספר טוב מאוד המסביר בצורה מפורטת על פני 500 עמודים כל מה שצריך לדעת (כמעט) על התאמת אתרים למדינות שונות תוך התחשבות במספר רב של פרמטרים טכניים, עיצוביים, שיווקיים, משפטיים ואחרים. אם העבודה שלכם כוללת או תכלול בעתיד עבודה על אתרים בינלאומיים וגרסאות בשפות שונות הספר הזה נכתב בשבילכם.

להמשך המאמר..

המדריך המעשי למבחני שמישות – ספר מאת ג’וזף דומאס וג’ניס רדיש

ג'וזף דומאס וג'ניס רדיש כתבו ספר מצוין שמתאר בצורה מפורטת, פשוטה ומובנת את כל מה שצריך לדעת בשביל לבחון ממשקים עם משתמשים פוטנציאלים. מומלץ בחום.

להמשך המאמר..

האתר המותאם תרבותית – ספר מאת ניטיש סינג וארון פררה

עטיפת הספר

שמישות-תרבותית היא תת-נושא מרתק בתחום השמישות. מדובר בתיכנון מערכת בצורה שתהיה מובנת, מקובלת ונכונה עבור תרבות\מדינה מסויימת. למרבה הפלא, המחקר בתחום הזה נוטה להיות מעורפל וספרות מקצועית ממוקדת כמעט ולא קיימת. "האתר המותאם תרבותית" הוא ספר שראה אור השנה ומנסה להאיר קצת אור הנושא המרתק והלא פשוט של התאמה תרבותית.

להמשך המאמר..

המטופלים מנהלים את גהה – ספר מאת אלן קופר

עטיפת הספר

שמישות אינה רק דוקטרינת נילסן הקלאסית. אסכולת קופר מציעה את גישת ה-Interaction Design הכוללת ראייה ושיטות אחרות להבטחת איכות חוויית המשתמש. הגורו, אלן קופר כתב על כך ספר.

להמשך המאמר..