RSS לפוסטים RSS לתגובות 228 מאמרים ו- 1,989 תגובות עד כה מאז 2005

ארכיון קטגוריית 'משולחן העבודה – Lab49'

לשחות בעולם התוכן – יתרונות וחסרונות

HedgeFundManagerAdamSenders20MonitorSetUp
איפיון מערכת מקצועית שתשרת משתמשים מומחים בסביבת עבודה כמו בנק השקעות או מפעל דורשת מצוות האיפיון לצלול אל תוך עולם תוכן מקצועי וסבוך לצד מומחים בתחום, ולעבוד ביחד איתם בכדי לשלב בצורה הרמונית בין הידע המקצועי של כל אחד מהצדדים. ישנם יתרונות וחסרונות לידע מוקדם, ולעיתים אף מתקדם בעולם התוכן בו אנו פועלים וכשהקו בין המאפיין למומחה המקצועי נהיה מעורפל זה לא תמיד דבר חיובי.

להמשך המאמר..

Redefine.co.il מציג: Q&A עם תעשיית הדיגיטל – התשובות שלי

לפני כשבועיים התראיינתי לאתר Redefine.co.il במסגרת סדרת ראיונות שעורך האתר, עומר מילויצקי, ערך עם אנשי מקצוע בתעשיית הדיגיטאל. אלה התשובות שלי.

להמשך המאמר..

ממשקים פיננסים וממשקי עריכת סאונד – נקודות להשוואה

פורסם לראשונה באתר "חוויית משתמש ישראל" ב-18.07.10

בימים אלו אני עומל על הכנת מצגת בה אני מציג אוסף של ממשקים מעולם עריכת הסאונד כטריגרים אפשריים לרעיונות איפיון של ממשקים פיננסים. כחלק מהמצגת אני מתייחס לדמיון והשוני בין שני העולמות מבחינת הממשקים בהם משתמשים אנשי מקצוע בכל אחד מהתחומים. הנקודות הבאות רלוונטיות במידה משתנה לתחומים אחרים בהם אנשים עובדים עם מידע מורכב בדרכים שונות.

להמשך המאמר..

שמישות ממשק כדרישה של רגולטור בתכנון מערכות בנקאיות

פורסם לראשונה באתר "חוויית משתמש ישראל" ב-18.07.10

כאשר מדברים על שמישות, יש פעמים רבות נטייה להתייחס לפרמטר האיכות החשוב הזה כמשהו אופציונאלי שצריך לשכנע את הלקוחות שלנו ששווה להשקיע בו על ידי הקצאת משאבים לביצוע מחקר, בדיקות שמישות, סבבי עיצוב ועוד. מהסיבה הזאת הופתעתי לטובה לגלות לאחרונה שבמקרה של תכנון מערכות בנקאיות המיועדות ללקוחות בנקים באנגליה, ישנה דרישה של הרגולטור המפקח על הבנקים להבטיח שהסברים בנוגע לשירותים ומוצרים יהיו מאוד ברורים ולא מטעים. הממשק יכול להטעות משתמשים גם אם לא היתה שום כוונת זדון לעשות זאת ברגע שהאופן בו המידע מוצג אינו פשוט להבנה. זה נשמע דבר הגיוני וברור אך כשאנו באים לעצב מידע ורוצים לברוח קצת מטבלאות וגרפים אנו נגלה שזה לא תמיד אפשרי.

להמשך המאמר..

שבעה משפטים שמנחים אותי בזמן העבודה

עם השנים גיבשתי לעצמי משפטים שאני מוצא את עצמי מזכיר לעצמי תוך כדי העבודה בשביל להתמודד עם מצבים שונים. אני בטוח שלכל אחד מאיתנו ישנם משפטים זהים ודומים שאנחנו צריכים ללחוש לעצמנו באוזן מידי פעם על סמך נסיון העבר. המשפטים הללו צפים על פני השטח בעיקר ברגעי לחץ, חוסר החלטיות ונותנים חיזוק חיובי ודחיפה קדימה מתי שצריך.

להמשך המאמר..

איפיון הסכם תנאי שימוש – כשעורך דין הופך למאפיין וצריך לקבל את זה

אחד האתגרים הקשים והמעניינים בעבודה היומיומית של איש חוויית המשתמש הוא הצורך לאזן בין דרישות של גורמים שונים המעורבים בפרוייקט. אלה כוללים למשל את אנשי השיווק, הפיתוח, "הלקוח", מיתוג, תוכן ולפעמים גם צוות משפטי. הצורך לערב צוות משפטי בתהליך קבלת ההחלטות והאיפיון יכול להיות מאוד שכיח בסקטורים שונים כמו שוק ההון לדוגמא, בהם הלקוח חשוף לתביעות ונדרש לעמוד בתקנים וסטנדרטים המעוגנים בחוק. אלה מחייבים למשל שילוב אזהרה בנוגע למסחר בכלים פיננסים הכוללים סיכון גבוה והגביע הקדוש של השיקולים המשפטיים הוא הסכם תנאי השימוש במערכת. את חותמת האישור הסופית לאיפיון יתן הצוות המשפטי וזה אומר שהדרישות שלו יזכו לעדיפות על פני כל שיקול שמישות וחוויית משתמש שלנו כי המטרה העיקרית היא בראש ובראשונה לכסות את הצד המשפטי. בפועל זה אומר שיכול להיות שנצטרך להפנים איפיון ממשק שכמעט ונוצר על ידי עורך דין וצריך לקבל את זה.

להמשך המאמר..

חוויית משתמש בוול סטריט – ההרצאה שלי מכנס UXI LIVE 2010

בחמישי באוקטובר העברתי הרצאה בכנס UXI LIVE 2010 בה תיארתי את העבודה של איש חוויית משתמש בסביבה הפיננסית. לאור מה שאני מזהה כדרישה הולכת וגוברת לאנשי חוויית משתמש בסקטור הזה, המטרה העיקרית שלי היתה לשפוך אור על העיסוק בחוויית משתמש בסביבה הפיננסית ולהציג את האתגרים איתם אנשי מקצוע כמוני מתמודדים על בסיס יומי עבור מי ששוקל להכנס לעולם הזה. ניסיתי לסכם בחצי שעה שבעה חודשים של עבודה וחוויות של איש ממשק בבנק השקעות ויכול להיות שאפילו הצלחתי.

להמשך המאמר..

לקראת ההרצאות שאעביר – 10 נקודות שכדאי לקחת בחשבון כאשר מאפיינים ממשק למגזר הפיננסי

כפי שפרסמתי בסוף חודש שעבר, אני אעביר שתי הרצאות בנושא איפיון ממשקים פיננסים (אגב, שימוש בקוד הקופון AMIRDOTAN בהרשמה לכנס UXI Live תזכה אתכם ב-15% אחוז הנחה השווים ל-111 ש"ח).

בשבועות האחרונים כהכנה לשתי הרצאות אספתי כמה מספר נקודות אליהן אני אתייחס בהרצאות בכדי לשפוך קצת אור על שיקולי חוויית המשתמש באיפיון מערכות מידע פיננסיות. איפיון ממשקים למגזר הפיננסי דומה בהיבטים רבים לכל פרוייקט איפיון מערכת מידע מורכב תוך התייחסות לכללי שמישות ועיצוב אוניברסאלים כגון צמצום מאמץ קוגנטיבי ומניעת טעויות משתמש. עם זאת, ישנם היבטים ייחודיים יותר שמציבים לנו בו זמנית הזדמנויות ומגבלות. הנה כמה מהן.

להמשך המאמר..

אני ארצה על חוויית משתמש ויישומים פיננסים ב-UXI Live 2010 ו-FinTechIsrael

אני שמח להודיע שבחודשיים הקרובים אני ארצה בשני אירועים בישראל ואדבר על חוויית משתמש בהקשר של יישומים פיננסים. האירוע הראשון מאורגן על ידי FinTechIsrael ויתקיים ב-15 בספטמבר באוניברסיטת תל-אביב. האירוע השני UXI Live 2010 מאורגן על ידי האתר UXI ויערך ב-5 באוקטובר במרכז הכנסים והקונגרסים בשפיים.

להמשך המאמר..

אני מתחיל לעבוד כארכיטקט חוויית משתמש בחברת הייעוץ Lab49

אחרי ארבע שנים הפרוייקט האירופאי עליו עבדתי בשנתיים וחצי האחרונות במרכז לעיצוב אינטרקציית אדם-מחשב ב-City University הסתיים והגיע הזמן להמשיך הלאה. ביום שני אני מתחיל לעבוד כארכיטקט חוויית משתמש בחברת Lab49, המפתחת יישומים למגזר הפיננסי. פרק חדש נפתח.

להמשך המאמר..