RSS לפוסטים RSS לתגובות 228 מאמרים ו- 1,988 תגובות עד כה מאז 2005

ארכיון קטגוריית 'חוויית משתמש במגזר הפיננסי'

ממשקים פיננסים וממשקי עריכת סאונד – נקודות להשוואה

פורסם לראשונה באתר "חוויית משתמש ישראל" ב-18.07.10

בימים אלו אני עומל על הכנת מצגת בה אני מציג אוסף של ממשקים מעולם עריכת הסאונד כטריגרים אפשריים לרעיונות איפיון של ממשקים פיננסים. כחלק מהמצגת אני מתייחס לדמיון והשוני בין שני העולמות מבחינת הממשקים בהם משתמשים אנשי מקצוע בכל אחד מהתחומים. הנקודות הבאות רלוונטיות במידה משתנה לתחומים אחרים בהם אנשים עובדים עם מידע מורכב בדרכים שונות.

להמשך המאמר..

שמישות ממשק כדרישה של רגולטור בתכנון מערכות בנקאיות

פורסם לראשונה באתר "חוויית משתמש ישראל" ב-18.07.10

כאשר מדברים על שמישות, יש פעמים רבות נטייה להתייחס לפרמטר האיכות החשוב הזה כמשהו אופציונאלי שצריך לשכנע את הלקוחות שלנו ששווה להשקיע בו על ידי הקצאת משאבים לביצוע מחקר, בדיקות שמישות, סבבי עיצוב ועוד. מהסיבה הזאת הופתעתי לטובה לגלות לאחרונה שבמקרה של תכנון מערכות בנקאיות המיועדות ללקוחות בנקים באנגליה, ישנה דרישה של הרגולטור המפקח על הבנקים להבטיח שהסברים בנוגע לשירותים ומוצרים יהיו מאוד ברורים ולא מטעים. הממשק יכול להטעות משתמשים גם אם לא היתה שום כוונת זדון לעשות זאת ברגע שהאופן בו המידע מוצג אינו פשוט להבנה. זה נשמע דבר הגיוני וברור אך כשאנו באים לעצב מידע ורוצים לברוח קצת מטבלאות וגרפים אנו נגלה שזה לא תמיד אפשרי.

להמשך המאמר..

חוויית משתמש בוול סטריט – ההרצאה שלי מכנס UXI LIVE 2010

בחמישי באוקטובר העברתי הרצאה בכנס UXI LIVE 2010 בה תיארתי את העבודה של איש חוויית משתמש בסביבה הפיננסית. לאור מה שאני מזהה כדרישה הולכת וגוברת לאנשי חוויית משתמש בסקטור הזה, המטרה העיקרית שלי היתה לשפוך אור על העיסוק בחוויית משתמש בסביבה הפיננסית ולהציג את האתגרים איתם אנשי מקצוע כמוני מתמודדים על בסיס יומי עבור מי ששוקל להכנס לעולם הזה. ניסיתי לסכם בחצי שעה שבעה חודשים של עבודה וחוויות של איש ממשק בבנק השקעות ויכול להיות שאפילו הצלחתי.

להמשך המאמר..

לקראת ההרצאות שאעביר – 10 נקודות שכדאי לקחת בחשבון כאשר מאפיינים ממשק למגזר הפיננסי

כפי שפרסמתי בסוף חודש שעבר, אני אעביר שתי הרצאות בנושא איפיון ממשקים פיננסים (אגב, שימוש בקוד הקופון AMIRDOTAN בהרשמה לכנס UXI Live תזכה אתכם ב-15% אחוז הנחה השווים ל-111 ש"ח).

בשבועות האחרונים כהכנה לשתי הרצאות אספתי כמה מספר נקודות אליהן אני אתייחס בהרצאות בכדי לשפוך קצת אור על שיקולי חוויית המשתמש באיפיון מערכות מידע פיננסיות. איפיון ממשקים למגזר הפיננסי דומה בהיבטים רבים לכל פרוייקט איפיון מערכת מידע מורכב תוך התייחסות לכללי שמישות ועיצוב אוניברסאלים כגון צמצום מאמץ קוגנטיבי ומניעת טעויות משתמש. עם זאת, ישנם היבטים ייחודיים יותר שמציבים לנו בו זמנית הזדמנויות ומגבלות. הנה כמה מהן.

להמשך המאמר..

אני ארצה על חוויית משתמש ויישומים פיננסים ב-UXI Live 2010 ו-FinTechIsrael

אני שמח להודיע שבחודשיים הקרובים אני ארצה בשני אירועים בישראל ואדבר על חוויית משתמש בהקשר של יישומים פיננסים. האירוע הראשון מאורגן על ידי FinTechIsrael ויתקיים ב-15 בספטמבר באוניברסיטת תל-אביב. האירוע השני UXI Live 2010 מאורגן על ידי האתר UXI ויערך ב-5 באוקטובר במרכז הכנסים והקונגרסים בשפיים.

להמשך המאמר..

ממשקים לא שמישים כסמל סטטוס – מערכת Bloomberg כמקרה מבחן

עבור רבים מאיתנו, Bloomberg זהו הערוץ בטלוויזיה המציג מידע פיננסי ולעולם לא נצפה בו למעלה משלוש שניות אלא אם כן הפסדנו בהתערבות וגם אז כנראה לא נחזיק מעמד יותר מעשר שניות. לעומת זאת, עבור אנשי מקצוע רבים בשוק ההון מדובר באמצעי קריטי שהוא חלק ממערכת ניטור מידע פיננסי וביצוע סחר של החברה בה הם עושים שימוש יומיומי. כפי שאפשר להתרשם מתצלום המסך, לא בדיוק מדובר בממשק שיזכה בתחרות עיצוב וככלי עבודה הוא מזכיר יותר קומביין מאשר מברג מעוצב. בשבוע שעבר התפרסם מאמר שתיאר כיצד Bloomberg בוחרת במודע לדבוק בעיצוב הממשק הארכאי של המערכת מכיוון שקהל היעד שמכיר אותו רואה בו גם סמל סטטוס. האם לעיתים רמת שמישות נמוכה תורמת לחווית המשתמש בדרכים אחרות?

להמשך המאמר..

אני מתחיל לעבוד כארכיטקט חוויית משתמש בחברת הייעוץ Lab49

אחרי ארבע שנים הפרוייקט האירופאי עליו עבדתי בשנתיים וחצי האחרונות במרכז לעיצוב אינטרקציית אדם-מחשב ב-City University הסתיים והגיע הזמן להמשיך הלאה. ביום שני אני מתחיל לעבוד כארכיטקט חוויית משתמש בחברת Lab49, המפתחת יישומים למגזר הפיננסי. פרק חדש נפתח.

להמשך המאמר..