RSS לפוסטים RSS לתגובות 228 מאמרים ו- 1,989 תגובות עד כה מאז 2005

Locus – ממשק חברתי נסיוני

חלק מהממשק של לוקוס

הפרוייקט הנסיוני הזה מוגדר על ידי היוצר שלו כ-"מסנג'ר, ניסוי חברתי ויצירת אמנות" והוא מציג בצורה ויזואלית קשרים אפשריים בין אנשי הקשר שלכם על סמך התדירות של מילים מסויימות בשיחות איתם. מה שמעניין הוא שבניגוד לרשתות חברתיות נפוצות, רשימת אנשי קשר במסנג'ר גלויה רק למשתמש ואנשי הקשר עצמם לא מודעים לאנשים האחרים איתם הם חולקים את הרשימה. למרות שמדובר בחישוב גס במקרה הזה ולא באלגוריתם מורכב, הרעיון בהחלט מעורר כמה מחשבות לגבי יישומים אפשריים, בעיקר בזירה הארגונית.

היישום עצמו מאוד בוסרי ונמצא לדעתי בשלב של אב טיפוס ראשון אך עובד בצורה מספיק טובה בשביל להמחיש את הרעיון הכללי. ניתן לחבר את הממשק לרשימת אנשי הקשר שלכם במסנג'ר או ליצור אנשי קשר חדשים עם אנשים אחרים שמתקינים את Locus. היישום עוקב אחר השיחות שלכם עם אנשים שונים ומנתח את השכיחות של מילים מסויימות בכדי להציג חיבור ויזואלי בין אנשי קשר אשר בשיחות איתם את כוללים את המילים הללו.

החלק המעניין בממשק היא התצוגה הויזואלית שמזכירה ניתוח רשתות חברתיות (Social Network Analysis) וממפה את הדמיון הפוטנציאלי בין אנשי הקשר. יכול להיות שיש לכם שני חברים איתם אתם מדברים על מספר נושאים משותפים אך מעולם לא הקדשתם יותר מידי מחשבה לדמיון אפשרי בינהם. ככל שעולה השכיחות של מילים מסויימות הקו המחבר בין אנשי הקשר נהיה עבה יותר.

פיצ'ר מעניין נקרא Attraction node ומאפשר למקם בחלל מוקד משיכה המכיל מילות מפתח מסויימות. אנשי קשר אשר בשיחות איתם אתם כוללים את המילים הללו יקושרו בקו אל אותה נקודת ציון. כך למשל ניתן ליצור מוקד משיכה בשם "תיכנות מונחה אובייקטים" ולראות בצורה ויזואלית את החברים איתם דיברתם על הנושא הזה תוך שימוש במילים כמו "מחלקה", "אובייקט", "מתודה" וכו'. כאשר מפזרים מספר מוקדי משיכה שכאלה התוצאה המתקבלת יכולה להיות מעניינת.

הממשק של לוקוס

יכול מאוד להיות שהרעיון שתואר עד כה לא עונה על שום צורך של משתמש ביתי אך העניין שלי במוצר הוא יותר בהיבט האירגוני של ניהול ידע, מתוקף פרוייקט המחקר עליו אני עובד בעבודה. אחד האתגרים הגדולים של אירגונים (מבוססי ידע בעיקר), הוא לייעל את הזרימה והפיזור של מידע וידע בין עובדים מסיבות ברורות כגון הגברת תפוקה ואיכות העבודה. ידע כגון לקחים שהופקו מפרוייקטים קודמים לצד מידע כמו נתונים חשובים הינם קריטים, ובהיעדר מנגנונים נכונים הם נשארים בדרך כלל בראש של כמה עובדים.

יישומי חיבור אנשים מהסוג שיצא לי לראות בעבר נשענים בעיקר על מידע סטטי השמור בפרופיל משתמש לדוגמא. כאן מדובר על ממשק היוצר מיפוי חברתי בזמן אמת בין קבוצת אנשים בה אף אחד חוץ מבן-אדם (בעל הרשימה) אינו מודע לקיומו של האחר. אם נניח שניה בצד שיקולי פרטיות וחסיון מידע, אפשר לראות כיצד עובדים בחברה יכולים להתעדכן ולראות כיצד הם קשורים (פוטנציאלית) לעובדים אחרים על סמך ניתוח שונה ומגוון כמו הודעות שהם פירסמו בוויקי אירגוני או פוסטים שהם פרסמו בבלוג שלהם (אפשר גם להרחיק לכת ולכלול אימיילים וחיפושים במנועי חיפוש).

באותה מידה בה אנשי הקשר שלי אינם מודעים לכך שהם חולקים רשימה, כך גם עובדים באירגון בינוני עד גדול עיוורים לפוטנציאל הטמון באינטראקציה כלשהי עם עובדים אחרים שעובדים כרגע או עבדו בעבר על פרוייקטים רלוונטים. אני יכול לדמיין סיטואציה בה אני פותח ממשק חברתי-אירגוני שכזה ומגלה להפתעתי שאני מחובר בקו למישהו מאחת המחלקות בקומה מעליי. כאשר אני מבקש לראות על סמך מה מבוסס החיבור הזה המערכת מראה לי ששנינו כללנו את המילים "אירגון", "ידע", "פיזור" ו-"מידור" במקומות שונים בשבוע האחרון.

המטרה הסופית מבחינתי היא לעודד יצירת קשרים ודיאלוג בין אנשים שאחרת לא היו מודעים לפוטנציאל הטמון בתקשורת בינהם. מבחינת הדיוק ואיכות החיבור בין אנשים אין ספק שיש עוד הרבה עבודת פיתוח ולכן אני מתמקד ברעיון עצמו ולא במכניקה שמאחוריו. אני מאמין שיצירת שקיפות חברתית מהסוג שתיארתי יוצרת לא מעט אתגרים חברתיים ואחרים אך גם תמורות חשובות לארגונים הנשענים על זרימת ידע אפקטיבית בין עובדים ומחלקות שונות. אנשים מרוויחים כשהם מגלים אנשים אחרים עם תחומי עניין דומים ומשיקים ויישום שמחבר בין אנשים ומאפשר להם לנהל שיחה פנים מול פנים במשך עשר דקות יכול לחסוך לכל אחד מהם שעות חיפוש מול המחשב, בייחוד כאשר הם לא תמיד יודעים מה הם בכלל צריכים לחפש.

RSS לתגובות לפוסט זה

הוספת תגובה