RSS לפוסטים RSS לתגובות 228 מאמרים ו- 1,989 תגובות עד כה מאז 2005

אני ארצה על חוויית משתמש ויישומים פיננסים ב-UXI Live 2010 ו-FinTechIsrael

אני שמח להודיע שבחודשיים הקרובים אני ארצה בשני אירועים בישראל ואדבר על חוויית משתמש בהקשר של יישומים פיננסים. האירוע הראשון מאורגן על ידי FinTechIsrael ויתקיים ב-15 בספטמבר באוניברסיטת תל-אביב. האירוע השני UXI Live 2010 מאורגן על ידי האתר UXI ויערך ב-5 באוקטובר במרכז הכנסים והקונגרסים בשפיים.

מדובר בשתי הרצאות שונות המיועדות לשני קהלי יעד שונים אך שתיהן יעסקו בחיבור בין תחום חוויית המשתמש ופיתוח יישומים פיננסים כגון מערכות מסחר לשוק ההון. ההרצאה הראשונה ב-FinTechIsrael מכוונת לקהל יעד מהתחום הטכנולוגי-פיננסי ותכלול היכרות לתחום חוויית המשתמש והמקום שלו בפיתוח יישומים פיננסים. ההרצאה ב-UXI Live 2010 מכוונת לאנשי מקצוע בתחום חוויית המשתמש ותתרכז בדרישות, האתגרים וההיבטים השונים של עבודה כאיש חוויית משתמש על פרוייקטים בזירה הפיננסית.

אני מאוד שמח שסוף סוף ישנו בישראל כנס מקצועי גדוש תכנים בנושא חוויית משתמש מהסוג שאנו רגילים לראות באירופה וארצות הברית. ברק דנין היקר הצליח להרים במו ידיו יום שלם תוך כדי עבודה, ארגון המפגש השני של UXI ותכנון חתונה. מגיע לו לדעתי פרס ישראל. כל מי שניסה אי פעם לארגן שני דוברים, מקרן ולפטופ לערב הרצאות קטן בבית קפה ידע להעריך את המאמץ הנדרש בשביל להרים יום שלם במרכז כנסים. התוכנית מרתקת בעיניי ואני מחכה בכיליון עיניים לקחת חלק באירוע, להפנים את התכנים ולפגוש אנשים.

אז בעצם למה לדבר על חוויית משתמש ויישומים פיננסים? מעבר לעובדה שזהו כרגע העיסוק שלי, התשובה מאוד פשוטה – משום שלהערכתי הדרישה לאנשי חוויית משתמש במגזר הפיננסי עולה במהירות וישנן הזדמנויות תעסוקה מעניינות בפיתוח פרוייקטים גדולים, מורכבים ומעניינים. הכניסה של איש חוויית המשתמש לעולם הפיננסי יכולה להיות מלווה בתחושת סחרחורת כתוצאה מעולם התוכן המורכב שמציב לא מעט אתגרים ובעיות ממשק לא מוכרות שצריך לפתור. מעבר לעולם התוכן, סביבת העבודה והתרבות האירגונית של בנק השקעות בינלאומי הם מרכיב חשוב שמשפיע מאוד על העבודה שלנו ואני אתייחס גם להיבטים הללו מעבר לשיקולי מיקרו כמו שימוש בצבעים.

המטרה שלי בשתי ההרצאות היא בראש ובראשונה לשפוך אור על העיסוק בחוויית משתמש בסביבה הפיננסית ולהציג את האתגרים איתם אנשי מקצוע כמוני מתמודדים על בסיס יומי. אני מאמין שלא מעט מהנושאים עליהם אדבר יהיו רלוונטים לפיתוח מערכות בקרה מורכבות ועתירות מידע קריטי מתחומים אחרים. למי שחושש שהוא ימצא את עצמו במוסף הכלכלה אני יכול להבטיח ששתי ההרצאות יעסקו בתכנון ממשקים ולא בהסברים על השפעת הריבית במשק על המסחר באגרות חוב ממשלתיות.

בין אם המשתמשים הם סוחרים ממולחים היושבים מול חמישה צגים משבע בבוקר או משקיעים פרטיים שיושבים בחדר השינה עם הלפטופ ומחפשים את המניה שתכניס להם כסף, חברות המפתחות יישומים פיננסים מפנימות את החשיבות של השקעה באיפיון ממשקים שמישים וחוווית משתמש חיובית. הסיבות מגוונות ונעות בין הצורך למזער טעויות אנוש שעלולות לעלות מיליונים ועד האינטרס העסקי המובהק לצמצם פחד ואי וודאות בקרב משקיעים פרטיים חסרי נסיון אשר מתלבטים כיצד להשתמש במערכת מסחר ולהתחיל להשקיע.

אני אציג דוגמאות, לקחים, התלבטויות מקצועיות, המלצות, קווים מנחים ותוכן נוסף שאני מקווה שיתרום הן לאנשים מהתחום הטכנולוגי-פיננסי והן לאנשי חוויית משתמש שעוסקים או יעסקו בעתיד באיפיון מערכות פיננסיות. אני מקווה לראות אתכם (לפחות) באחד האירועים.

2 תגובות על “אני ארצה על חוויית משתמש ויישומים פיננסים ב-UXI Live 2010 ו-FinTechIsrael”

  1. 22/08/2010 בשעה 19:05 אסף

    מחכה בקוצר רוח להרצאה.

  2. 15/09/2010 בשעה 12:09 ברק דנין

    היי אמיר,
    רק עכשיו, לקראת ההרצאה הערב, הגעתי לקרוא את הפרגון שלך כאן. תודה רבה רבה! זו אכן לא משימה קלה, אבל בהחלט ראויה לאור החשיבות של תחום ה-UX. מקווה שנצליח להמשיך כך עוד שנים רבות.
    גם אני מחכה בציפיה להרצאה הערב ובכנס :-)

טראקבק לפוסט זה | RSS לתגובות לפוסט זה

הוספת תגובה