RSS לפוסטים RSS לתגובות 228 מאמרים ו- 1,989 תגובות עד כה מאז 2005

תכירו – הטלפון הנייד הכי פשוט בעולם

הג'יטרבאג

ה-Jitterbug של סמסונג הוא טלפון שעושה דבר מדהים – הוא תומך רק בחיוג וקבלת שיחות. הוא פונה בראש ובראשונה לקשישים שלעיתים קרובות מרגישים מאויימים לנוכח המכשירים הנוצצים עם אין ספור האפשרויות שכמעט כולן חוץ מביצוע שיחות לא רלוונטיות עבורם. הפשטות הכמעט פארודית שלו הופכת אותו גם לפריט פוטנציאלי עבור משתמשים צעירים שרוצים מכשיר פשוט ומאוד פונקציונאלי שלא מתיימר להיות לפטופ בגודל של קופסת גפרורים. אני אחד מהם.

כתבה בשם The anti-iPhone, שפורסמה השבוע בסאלון.קום סוקרת טלפון נייד מאוד בסיסי לאנשים שחפצים באחד כזה. כפי שאפשר להתרשם מהתמונה, מדובר במכשיר מאוד פונקציונאלי שכמו שמתואר בכתבה: "מיועד לאנשים שרוצים טלפון בגלל מה שהוא עושה, ולא בגלל הדימוי שהוא משדר". ככזה, מדובר בעיצוב התנהגותי טהור שבא לענות על צורך של אוכלוסיית משתמשים משמעותית.

הג'יטרבאג נראה כמו הטלפונים שהיינו משתמשים בהם לפני עשור פלוס רק שהיום העיצוב הבסיסי הזה נראה לנו כמו "עיצוב לזקנים". זה אכן קהל היעד העיקרי של המוצר אך מסתבר שגם משתמשים צעירים מגלים עניין בגישה השונה וזה לא מפתיע אותי מכיוון שאני שותף להרגשה הזאת. מדובר בהעדפה ואני לא אומר שטלפון כזה עדיף מטלפון עתיר אפשרויות וישנם המון אנשים שמכשיר "חכם" מאוד מתאים להם ואין להם שום בעיה לתפעל אותו בהצלחה. למען האמת, אלה כל האנשים שאני מכיר סביבי.

הממשק של הג'יטרבאג הוא הכי בסיסי שאפשר לדמיין עם מספרים, כוכבית, סולמית ומקשי "כן" ו-"לא". הוא פונה אל אנשים שלא מחפשים יותר מזה בטלפון ולא רואים צורך להשתמש בו למשהו מעבר מקיום שיחות. אפילו לא שליחת הודעות טקסט. מדובר במכשיר שתוכנן כאשר השיקול המכריע היה נגישות עבור אוכלוסיית הקשישים. המספרים גדולים ומוארים וקשה לטעות וללכת לאיבוד פשוט מכיוון שאין כמעט אופציות. הוא מגיע בשני מודלים כאשר מודל ה-OneTouch הוא אמצעי בטיחותי נטו המאפשר גישה מהירה למספרי חירום.

הגישה הכללית נשמעת נכונה ומתאימה בהתחשב בקהל היעד העיקרי אך לא מזמן נתלקתי בכתבה שתיארה כיצד טלפון פשוט שעוצב בכוונה עבור קשישים נדחה כי הם הרגישו שהוא פשוט מידי ונראה ילדותי. הם לא רצו להרגיש מיוחדים במובן השלילי של המילה. זאת נקודה שחשוב לזכור בעיצוב נגיש. משתמשים בעלי צרכים מיוחדים בדרך כלל לא רוצים להשתמש במכשירים שמסגירים את הצרכים הללו לעולם. הם לא רוצים להכריז את המגבלה שלהם קבל עם ועדה. מעניין כיצד קהל היעד המרכזי של הג'יטרבאג מרגיש לגבי המוצר והאם הוא אכן מתקבל בברכה או נתפס כמכשיר מתנשא.

אישית אני מעדיף מכשיר טלפון פשוט. וכמה שיותר פשוט יותר טוב. הג'יטרבאג לטעמי נראה יותר מידי כמו "טלפון מיוחד" וזה יכול להיות מביך להשתמש בו בסיטואציה חברתית. עוד לא החלטתי האם הוא מיוחד-מגניב-רטרו או מיוחד-זה-הטלפון-של-סבתא-שלך? מיוחד. אי אפשר להתעלם מהפן ההתרשמותי של העיצוב ומה שהוא אומר עלינו.

כאשר הגעתי ללונדון לפני שש שנים על תקן סטודנט מובטל חיפשתי את הטלפון הכי זול והכי פשוט ומצאתי את עצמי עם ה-Savvy של פיליפס. הוא נראה כמו לבנת חבלה כחולה אבל מאוד חיבבתי אותו והסתדרנו מצוין. המסך שלו היה מורכב משני צבעים ומספר פיקסלים שאפשר לספור על שתי ידיים אך זה לא הפריע לי. כבר ב-2001 הוא נחשב למיושן והיה בדרך החוצה ומקץ שנתיים הוא נראה כמו פריט ארכיאולוגי שמצאו בפומפיי אך עדיין התעקשתי לא להחליף אותו במן אקט הצהרתי של "הוא עושה את מה שאני צריך. זה כל מה שחשוב לי".


ה-Savvy של פיליפס

זה עבד בדיוק עד הרגע בו מישהי ששוחחתי איתה בפאב שאלה אותי איפה יחידת הבסיס כאשר הנחתי אותו על השולחן. זה היה מספיק בשביל להבין שאולי הגיע הזמן לשקול דגם ששוקל פחות וכך מצאתי את עצמי עם ה-myX-2 של Sagem אחרי ששוב פעם ביקשתי בחנות את המכשיר הכי פשוט. אהבתי שהטלפון נראה יחסית מודרני וקומפקטי אך עדיין הציע רק את האפשרויות היחידות שבאמת עניינו אותי בטלפון נייד. עד שלא נחשפים למסך בשישה צבעים לא ממש רואים שהוא דגם ישן וזה היה מספיק טוב בשבילי.


ה-myX-2 של סגם

בתחילת החודש אחרי ארבע שנים עם ה-myX-2 מצאתי את עצמי ניצב בעל כורחי מול מכשיר חדש. הוא ניתן לי כחלק מתוכנית שדרוג והתחלתי לחשוב שאולי הגיע הזמן באמת להצטרף למאה עשרים ואחת ולחבוק מכשיר מתקדם יחסית כמו שיש לכולם. לקח לי בדיוק חמש דקות עם הסוני אריקסון K800i בשביל להבין שהוא לא בשבילי. יכול להיות שאם הייתי מקדיש לו עשרים דקות המצב היה שונה אך הגו'יסטיק לא הרגיש נח והוא היה כבד ומגושם יותר. התפריט הצבעוני וההיררכיית מסכים גרמו לי מהר מאוד לפזול אל עבר המכשיר שסיפק אותי ארבע שנים ולהבין שאין לי שום סיבה להחליף אותו.


ה-K800i של סוני אריקסון

הסוני אריקסון חזר לקופסא ואני נשארתי נאמן לטלפון עם הכפתורים הדהויים. בשבילי הוא יותר נח ואני מעדיף אותו. כאשר עברתי על הדגמים בחנות שהוצעו לי ביקשתי שוב את הדגם הכי פשוט והבנתי שכבר אין כאלה והכי פשוט היום זה הטלפון עם הרזולוציית מצלמה הנמוכה ביותר. מהסיבה הזאת התעודדתי כאשר קראתי שמיוצרים עדיין מכשירים פשוטים. ג'יטרבאג מכוון בראש ובראשונה לקשישים ובגלל זה יכול להיות שאנשים כמוני לא ירצו להשתמש בו, למרות שהוא מאוד בסיסי. הוא לא תומך בהודעות טקסט כך שבמקרה שלי הוא יותר מידי בסיסי.

אני לא יודע עד כמה יש הצדקה לייצור דגמים בסיסיים ולכן אני חושב שהגמישות של מכשירים כמו האייפון יכולה להיות מנוצלת למטרה הזאת בדיוק. כבר היום ניתן לסנן פיצ'רים במכשירים בדיוק מהסיבה הזאת והמגמה ככל הנראה תמשך מטעמי נגישות ונוחות. השלב הבא יהיה פתרון למסכים שרוטים ומלאי טביעות אצבעות משומנות.

תוספת 21.06.07

בקשר לפסקה האחרונה, המגיבה crazyVet הסבה את תשומת ליבי לשני דגמים בסיסיים שיוצרו על ידי Vodafone בשיתוף חברת Sagem בשנת 2005, תחת השם Vodafone Simply עבור לקוחות שרק רוצים טלפון בשביל ביצוע שיחות ושליחת הודעות טקסט. אישית אני מעדיף את העיצוב של ה-VS2. יש משהו בקיעור והצבע של ה-VS1 שגורם לו להראות יותר כמו שלט של מיטה אורתופדית. מעודד לדעת שלא מזניחים לקוחות כמוני שמסתפקים בטלפון פשוט. נראה לי שמצאתי את הטלפון הבא שלי אם וכאשר אחליט לשדרג.

שני הדגמים הפשוטים של חברת וודאפון

17 תגובות על “תכירו – הטלפון הנייד הכי פשוט בעולם”

 1. 20/06/2007 בשעה 21:46 CrazyVet

  וידוי: אני עדיין משתמשת באותו הטלפון של Nokia שהיה חזק כשאורנג' נכנסו אי שם בסוף שנות התשעים. 6120 קראו לו? לא זוכרת. כמעט 8 שנים עם אותו מכשיר, ועדיין עובד כמו גדול. לא מתכוונת להחליף אותו עד שאוכל להרשות לעצמי משהו סביר (תקציב סטודנטים כרגע, מה שעובד לא צריך להחליף).

 2. 20/06/2007 בשעה 23:30 אמיר דותן

  שמונה שנים? זה מסביר מדוע הוא נקרא כיום Nokia 6120 classic :-) אני כמובן מזדהה. תוך כדי הכתיבה התחלתי לחשוב על מכשירים אחרים שאנו בוחרים בצורה מודעת לא לשדרג. אני לא חושב שזה תופס לגבי מוצרי אלקטרוניקה מפני שהטכנולוגיה משתנה בקצב כזה שאחרי עשור פשוט אין להם ממש שימוש, להוציא את הפטיפון כנראה וגם במקרה הזה מעריצי הווייניל נשארים נאמנים למחט כאקט הצהרתי מאוד משמעותי (איכות, שמיעה רגישה, אנלוגי זה ישן זה משובח וכו').

 3. 21/06/2007 בשעה 9:16 צחי הררי

  לפני חודשיים ישב אצלי נציג מכירות של אחת החברות הסלולריות, כשאמרתי לו שאני עוסק באינטרנט הוא התלהב ומיד הציע לי את המכשיר הכי משוכלל (והכי יקר) עם אינטרנט סלולרי ודור 3 ומשהו ועוד המון אפשרויות, הוא די התאכזב כשאמרתי לו שאני רוצה את הטלפון הכי פשוט שיש – שיחות נכנסות ויוצאות וקצת SMS (בשביל ההתרעות על קטיושות…). הסברתי לו שאני גם ככה כל היום מול המחשב ומעדיף לגלוש באינטרנט עם מסך גדול ומקלדת שדורשת ממני רק לחיצה אחת על כל אות שאני רוצה לכתוב ("char per click") …
  וכשאני לא בבית מול המחשב, אני מעדיף להתנתק מהאינטרנט ולהתחבר לסביבה.
  עם זאת, אני חושב שיש למכשיר הנייד יתרונות גדולים ופוטנציאל אדיר בזכות היותו קטן, נייד ומחובר לרשת תקשורת עולמית, היישום שלו עדיין בעייתי מבחינת שמישות ודווקא את האפשרויות היותר נחוצות לא ראיתי שמיישמים.
  לדוגמא: שליחת רשומה מספר הטלפונים עם כל הפרטים, ושמירת הרשומה ישירות לספר הטלפונים של המקבל.

 4. 21/06/2007 בשעה 9:31 אמיר דותן

  אני מרגיש כמעט כמו בקבוצת תמיכה פה צחי :-) אני מעולם לא הרגשתי את הצורך להתחבר לאינטרנט באמצע הרחוב או לעשות עם הטלפון שום דבר מעבר ליצירת קשר, בין אם על ידי שליחת הודעת טקסט או חיוג. אני מסכים שישנם פיצ'רים אחרים שיכולים להיות שימושיים אך מבחינתי השאלה היא התדירות בה אני אי פעם אשתמש בהם והאם הם מצדיקים פימפום אפשרויות. שאלת השאלות כמובן.

  בסוני אריקסון שתיארתי נכנסתי ל-Messages בכדי לבחון את שליחת הודעות טקסט וניצבתי מול שלוש אפשרויות: Video message, voice message ו-email. הרגשתי כמו במבחן משתמשים. הייתי משתומם, מבולבל ומהר מאוד מתוסכל. ניסיתי לאלתר פתרון על ידי פתיחת הודעה שנשלחה ולחיצה על Reply מתוך מחשבה שזה כמו תמיד יפתח תיבת הקלדה אך שוב ניצבתי מול אותן שלוש אפשרויות שלא עזרו לי. המשכתי לצלוע עם הגו'יסטיק המעצבן בעוד אני אוחז את המכשיר עם הבליטות המאוד לא אלגנטיות והבנתי שאני כבר ממש מתחיל לשנוא אותו ומרגיש כמו במתיחה של יהודה ברקן.

 5. 21/06/2007 בשעה 10:43 CrazyVet

  כבר כמה שנים (בערך מאז שאנחנו ביחד) שהזוגי שואל אותי למה אני לא מחליפה טלפון. כל פעם אני אומרת לו, שאחליף טלפון כשאוכל להרשות לעצמי אחד שעושה קצת יותר מלקבל/לשלוח שיחות וSMS.
  כשאני אומרת יותר, אני לא חושבת על חיבור אינטרנט או משהו בסגנון, אלא יותר בכיוון של נגן מוסיקה או מצלמה. למה? כי כמו כל בן-אדם (יותר נכון, בת-אדם) שמבלה בממוצע יותר מ-10 שעות מחוץ לבית התיק שלי שוקל כמעט חצי ממשקל הגוף שלי. במקרה כזה, עדיף לייעל, ולהסתדר עם אחד שעושה שלוש, אמנם קצת פחות טוב, אבל חוסך משקל.

 6. 21/06/2007 בשעה 11:13 אמיר דותן

  אם לטלפון שלי היה נגן מוזיקה אני לא חושב שהייתי משתמש בו פשוט מפני שזה היה אומר להזניח את האייפוד ולהתחיל להתעסק עם קבצים כפולים והצורך לזכור מה נמצא איפה. נגן נראה לי פתרון מאוד נח בשביל מישהו שעדיין אין לו נגן אמפי. לא מזמן השקעתי במצלמה והיה לי חבל להזניח אותה לטובת הטלפון למרות שאין ספק שהטלפון הרבה יותר זמין כל הזמן בניגוד למצלמה שיותר מסורבל לקחת לכל מקום במיוחד כאשר כל מה שאני סוחב איתי נכנס תמיד לכיסי המכנסיים ואני שולל כל תיק-תיקון-פטש או איך שלא קוראים להם היום.

  אחת הנקודות המרכזיות שרציתי להתייחס אליהן היא האם כל הדגמים הפשוטים כיום הם רק השרידים הארכיאולוגים מהמאה הקודמת וטלפון לאוכלוסיה קשישה? האם אין שום הצדקה לטלפון פשוט מבחינת דרישת לקוחות? אני מניח שגם אם היתה כזאת לא היה משתלם לייצר ולמכור טלפונים בעלות כזאת. בחנות של אורנג' בה כל טלפון עולה בממוצע מאה פאונד הטלפון הכי בסיסי עלה 10 פאונד ונראה די כמו משהו שנלקח מתערוכה רטרוספקטיבית ממוזיאון המדע. אם יש הצדקה לטלפונים בסיסיים צריך לעצב אותם כך שעדיין יראו מושכים ומודרנים. דווקא בגלל כמות הפיצ'רים המצומצמת אפשר להגיע לעיצוב מינימאליסטי ומאוד אייפודי.

 7. 21/06/2007 בשעה 12:27 CrazyVet

  נראה לי שיש דווקא שימושים לטלפונים כאלה מעבר לערכם המוזיאלי.
  לפני שנה וחצי בערך וודאפון הוציאה פה דגם פשוט כזה, ופירסמה אותו כ"טלפון ותו לא". מכירה אפילו מישהי שקנתה אותו (אמא של חברה, לא זקנה בת 80). כנראה שיש לזה שוק.
  ולמה לא משתלם? פשוט צריך להשתמש בטכנולוגיה ישנה ומוכרת, מה שדורש פחות R&D בשוואה לדגמים החדשים. אולי אפילו אפשר להרוויח יותר (באופן יחסי).

 8. 21/06/2007 בשעה 12:31 אמיר דותן

  אני מקווה שזה מאוד משתלם ושיתנו לאנשים את האופציה לקנות מכשיר פשוט או מתקדם בהתאם לצרכים שלהם. מבט חטוף על הדגמים המוצעים בחנויות מראה שבגלל התחרות בין היצרנים הם חושבים בכיוון מכוון-פיצ'רים כמו שקורה במקרים רבים מטעמי שיווק. מצאתי את הדגמים של וודאפון וזה לא מפתיע שהם פותחו ביחד עם Sagem, יצרנית הטלפון הנוכחי שלי. אני אערוך את הפוסט עם התייחסות וצילומים של הדגמים המדוברים. תודה :-)

 9. 22/10/2007 בשעה 13:15 רוקמת

  הזדרהתי לרגע ואז שיניתי את דעתי, וצר לי על חוסר העקביות.
  גם אני לרב נוטה להעדיף מכשיר פשוט שעושה את מה שהוא עושה טוב. כאמור לגלוש אני מעדיפה מהמחשב הבייתי או בים ולצלם מצלמה טובה.
  מצד שני לאחרונה , למרבה הבושה מצאתי את עצמי לא מפסיקה לצלם מהטלפון(יש שם מצלמה פשוט כי בכל הטלפונים שמוכרים היום יש מצלמה, לפחות בארץ) . למה?כי אם סתם הולכים לקניות או לשוק או לפארק או למקום יומיומי ושולי אחר אני לא אסחוב מצלמה, ועם הטלפון זה פשוט כל כך זמין ונוח ולא דורש מחשבה.
  אם היה לך טלפון עם אינטרנט הייתי מציעה לך לגלוש לבלוג שלי ולראות את התמונות שצילמתי……
  אגב אני מאד מתעניינת בשימויות ואשמח לקבל המלצה על ספרים או מאמרים. תודה!

 10. 22/10/2007 בשעה 13:29 אמיר דותן

  אני בהחלט מסכים שיש הרבה היגיון ושימוש למצלמה בטלפון שמאפשרת לצלם ולתעד דברים בצורה הרבה פחות פורמאלית ומתוכננת מאשר עם מצלמה במקרים רבים. זה לא סותר את העובדה שהמכשיר צריך להיות פשוט מספיק לתפעול. האתגר הוא כמובן לאגד אפשרויות בצורה שמישה שלא דורשת יותר מידי למידה והתעסקות ארוכה ומסורבלת גם אחרי שלומדים בשביל להשיג את התוצאה הרצויה.

  לגבי המלצות ספרים אני ממליץ לבקר בקטגוריית "ספרות מקצועית" פה בבלוג
  http://www.amirdotan.com/blog/?cat=4

  וגם מאמרים לא חסר פה. קיים חומר רב באנגלית בנושא שמישות ואינטראקציית אדם-מחשב ברמות שונות. אם תמקדי את תחומי העניין שלך יהיה קל יותר להפנות למקורות ספציפים למרות שלדעתי גוגל יניב יופי של תוצאות ויעסיק אותך כמה ימים בשקט.

 11. 22/10/2007 בשעה 13:43 רוקמת

  הי אמיר
  תודה על תשובתך המהירה
  אני מחפשת מידע בנושא שמישות שקשורה לעולם התוכנה – ממשק משתמש בתוכנות או בטלםון סלולרי. אם יש לך חומר מומלץ אשמח לשמוע, הלכתי לאיבוד בגוגל ולא מצאתי משהו מעניין שעושה רושם רציני.
  לגבי סלולר ומצלמה-ברב המכשירים(ולי יצא לתכנן ממשק לסלולרי) יש כפתור למצלמה.

 12. 22/10/2007 בשעה 13:49 אמיר דותן

  זה שיש כפתור לא מבטיח תהליך פשוט ונח (הכל יחסי). פעמים רבות העובדה שלכל פונקציה יש כפתור היא זאת שיוצרת בלבול ותחושת עומס. בהקשר של מצלמה אני מתייחס יותר לתהליך, הגישה לצילומים, הניהול שלהם, שליחה, הורדה וכו'.

  מכיוון ששמישות מתייחסת לאיכות חווית השימוש מבחינת המשתמש, רוב הספרות המקצועית עוסקת בתוכנות וממשקים אך גם בחומרה ועיצוב פיזי. כתבתי ביקורת של ספר מצוין שנכתב על ידי העובדים בנוקיה שיכול לעניין אותך בהקשר של טלפון סלולארי. החומר שקיים מתייחס לתהליכי אבחון ומחקר, מודלים שונים, קווים מנחים על פי כללים מקובלים, שיטות אבחון, היבטים קוגנטיבים, סוציולוגים ותרבותיים. בקיצור – יש הרבה. אולי תרצי למקד עוד יותר :)

 13. 25/10/2007 בשעה 6:48 רוקמת

  הי אמיר
  מעניין אותי דברים כמו כמה פעמים ביום בממוצע אדם מביט במסך הסלולרי שלו? מה הכפתור הכי שימושי? איזה מסך הכי מעניין? יזה משחק הכי אהוב? מההבט התכנוני , לא המסחרי.
  אני אנסה לחפש את הספר, תודה, יכול להיות שהוא יענה על הצורך שלי במיוחד אם (טפו טפו טפו) אתקבל לעבודה מסויימת שנאי מאד רוצה.
  אתה צודק שהעובדה שיש כפתור לא מבטיחה בהכרח שהעבודה עם המצלמה נוחה, אבל יש הגיון בכפתור למצלמה, כי הלכת לטייל ולפתע החלטת לצלם, הגיוני שלא תצטרך להתחיל לחפש את הדרך להגיע לאפליקציה, אלא תלחץ על כפתוא בולט, שאותו כפתור(כך לדעתי) ישמש גם לצילום תמונה באופן הפשוט ביותר מבלי לשנות הגדרות. אם אתה רוצה לשנות הגדרות-זה כבר סיפור אחר……. אגב אולי יש לך פורום?אני מאד נהנית מההתכתבות הזו אבל היא יצאה כבר מנושא המאמר, האם יש דרך אחרת לנהל דיון בנושא?

 14. 25/10/2007 בשעה 10:41 אמיר דותן

  התהיות שאת מציגה מתייחסות למחקרים שנעשים על ידי חברות המפתחות את המוצרים או על ידי חברות ייעוץ חיצוניות וחוקרים אקדמאיים. לא נתקלתי בהם ברשת אך יכול להיות שממצאים מהסוג הזה זמינים ברשת או בספרות מקצועית. מדובר בתהיות מ-א-ו-ד כלליות וכדאי לזכור שישנן לא מעט תתי-קבוצות משתמשים של טלפונים ניידים עם צרכים, יעדים, העדפות והקשרי שימוש שונים (עסקיים, פנאי, צעירים, מבוגרים, חובבי גאדג'טים וכו').

  הספר שציינתי מתייחס לכל הנקודות שהעלאת אך לא בהיבט הססטיסטי אלא יותר בהיבט התכנוני והשיקולים השונים שמשחקים תפקיד כתוצאה מתצפיות, מבדקים ופידבק משתמשים.

  הזמינות של כפתור המצלמה הוא הגיוני בגלל ההקשר אותו מתארת אך כפי שתיארתי, לצלם את התמונה לדעתי זה החלק הקל במקרים רבים. לנהל את מה שמצולם נהיה יותר מאתגר. מכשירים רבים שנתקלתי בהם דורשים כניסה לתוך כמה רמות ניווט לפני בכלל שכפתור המצלמה נכנס לפעולה ועושה משהו.

  אין לי פורום בנוסף לבלוג וכל עוד הנושאים קשורים במישרין ועקיפין לנושא הפוסט את מוזמנת "להציף", לשאול ולענות כמובן. אין פה הגבלת תווים והודעות שאפשר להעלות. אם מדובר בנושא שאינו קשור לפוסט שפורסם בבלוג כתובת המייל שלי מופיעה בדף הראשי מצד שמאל.

 15. 25/10/2007 בשעה 13:18 רוקמת

  הי אמיר
  אני מנסה להשיג את הספר והוא אכן נראה לי מאד רלוונטי עבורי כרגע. לגבי כפתור המצלמה, אתה יכול לראות שאצל סוני אריקסון למשל ברב הטלפונים כפתור המצלמה הוא כפי שתיארתי ועם המקש הימני אתה יכול לבחור מה לעשות עם התמונה אחרי שצולמה. מתול חברות סלולריות שיצא לי לראות את המוצרים שלהם, ואת אופן העבודה, אין דגש מיוחד על חוית משתמש(נוקיה שונים בכך משמעותית) בין היתר כי העבודה רבה ולחוצה על כל טלפון חדש .זו כמובן טעות כי את הפונקציות העיקריות ושימושים מרכזיים אפשר יהיה בהמשך להשתמש לטלפונים אחרים כך שההשקעה שווה את זה. כמו בהרבה דברים- הכל תלוי על מה הלקוחות מתעקשים .
  עוד הבט של הנושא סלולרי הוא שלעיתים את אפליקצית המצלמה לצורך העניין או משחק כלשהו, מכינים בחברה אחרת וחברת הסלולר רוכשת את האפליקציה\השבב ומכאן נובע חוסר אחידות ואי נוחות שימוש.
  יש לך רעיון איך היה יכול להיות מנוסח באנגלית חומר כמו זה שאני מחפשת כרגע? ההבט הסטטסיטי לאו דווקא חשוב אלא התיחסות הלקוח לטלפון וחווית הלקוח מהשימוש בטלפון, לא משנה של איזה קהל יעד כרגע
  תודה!

 16. 26/10/2007 בשעה 15:07 אמיר דותן

  אני מאמין שהכיוון צריך להיות User experience preferecnes data mobile phone מבחינת גוגל. שווה גם להריץ חיפושים על חווית שימוש בטלפונים בגרסה האקדמאית scholar.google.com

  בהצלחה :)

 17. 26/10/2007 בשעה 19:28 רוקמת

  רק מתקנת שגיאת הקלדה לטובת מי שאולי יעתיק מפה
  User experience preferences
  תודה רבה!

RSS לתגובות לפוסט זה

הוספת תגובה